MŮJ REALITNÍ PŘÍBĚH


Jmenuji se Nikola Mitáš, narodil jsem se 28. října 1987 v Uherském Hradišti na sídlišti Východ. Na své realitní cestě jsem od 16 let. V té době, tehdy ještě na škole, se mně poprvé dostala do ruky knížka📕 od Roberta Kiyosakiho a jeho rady ohledně investic do nemovitostí. Ačkoli jsem byl mizerný student🤷‍♂️ ve škole, knížku jsem přečetl jedním dechem a můj realitní osud byl zpečetěn.


FINANČNÍ "PORADENSTVÍ"...

I přes mou vášeň k realitám, jsem si práci realitního makléře zprvu nedokázal představit, práce mně přišla příliš složitá. Nastoupil jsem tedy v roce 2010 jako finanční poradce. Díky dřívějším zkušenostem mám dnes dostatečné znalosti co se týče pojištění nemovitostí, investic do realitních fondů a vyřizování hypoték. 

REALITNÍ VZDĚLÁNÍ POKRAČUJE...

Přiznám se, že mě zpočátku lákala spíše činnost realitního investora 📈 Proto mé realitní vzdělávání na počátku mojí kariéry bylo pouze v oblasti investic do nemovitostí. Četl jsem tedy spíše o realitních akvizicích, rozprodeji bytových jednotek, výkupech nemovitostí, financování nemovitostí, refinancování nemovitostí, pronájem nemovitostí, návratnosti investice, zkratky LTV, ROI... 

HLEDÁM REALITNÍ INVESTICI...

Hledat realitní investici jsem začal v roce 2012, jezdil jsem po levnějších bytech a malých domcích, které by se daly rozumně pronajat. Mezitím jsem si koupil za téměř 10 000 Kč realitní kurz na CD. A začal studovat koupi investiční nemovitosti důkladně.

PRVNÍ REALITNÍ INVESTICE...

Moji první realitní investici jsem zrealizoval v roce 2015. Jednalo se o koupi garsonky v malém městě Veselí nad Moravou. Byt jsem ihned pronajal a nastoupil tedy do realitní praxe.

JSEM REALITNÍ MAKLÉŘ...

Kromě své první realitní investice jsem se rozhodl začít pracovat jako realitní makléř. Nastoupil jsem do jedné RK, bohužel načasování nebylo ideální, protože jsem neměl dostatek znalostí a finanční rezervy. Navíc mě upřímně nebavilo pracovat pro jinou RK, chtěl jsem pracovat podle sebe a vyhovuje mně, když jediným nadřízeným je klient. Vydržel jsem tedy jen 4 měsíce.

DRUHÁ REALITNÍ INVESTICE...

Druhou realitní investici jsem zrealizoval v roce 2016, jednalo se o byt 1+1, ve kterém jsem i bydlel a měl v plánu koupit poté větší a tento byt opět pronajat.

PRODEJ BYTŮ A ZALOŽENÍ REALITNÍ FIRMY...

Vzhledem k cenám nemovitostí jsem se rozhodl oba byty se ziskem prodat a nechat si rezervu na rozjezd firmy. Zpočátku jsem nevěděl, zda se chci věnovat pouze zprostředkování jako RK nebo spíše jako investor. Dnes už vím, že se obě činnosti doplňují. Firma REMIT REAL se tedy věnuje realitnímu zprostředkování, placeným konzultacím, analýzám investic do nemovitostí a tržním odhadům. 

STUDIUM OCEŇOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ

Vzhledem k tomu, že se rád v oblasti realit vzdělávám, jsem se v roce 2018 rozhodl studovat dvouletý obor odhadce nemovitostí na Fakultě veřejnosprávních a ekonomických studií v Uherském Hradišti a získat kromě certifikátu a razítka odhadce také hlubší znalosti v oboru realit. 

CO BUDE DÁL...?

Po získání certifikátu odhadce nemovitého majetku bych kromě běžného realitního zprostředkování chtěl dělat i odhady nemovitostí pro banky a investory. A dále poskytovat svým klientům nejlepší péči a psát pro Vás více realitních článků...